Korte Cursus sterrenkunde
BELANGRIJKE INFO i.v.m. CURSUSJAAR 2020 - 2021Het cursusjaar 2020 – 2021 zal anders verlopen dan we gewend zijn. Momenteel (3 augustus 2020) gaan we ervan uit dat we in september met ons cursusjaar kunnen starten, zij het met de nodige veiligheidsmaatregelen. Concreet betekent dit o.a. dat het aantal cursisten dat ter plaatse bij Urania wordt toegelaten, beperkt zal worden. De aanwezige cursisten worden geacht de dan geldende veiligheidsmaatregelen correct na te leven! Om toch zoveel mogelijk mensen de kans te geven onze cursussen te volgen, werkten we nieuwe cursusformules uit! Vanaf september bieden we een aantal cursussen ook online aan! Cursisten kunnen vanaf nu kiezen tussen 3 CURSUSFORMULES! Cursusformule “LOKAAL-PAS” Je volgt de cursus ter plaatse in onze lokalen, uiteraard indien toegelaten en in overeenstemming met de geldende maatregelen. Cursusformule “VIDEO-PAS” Je volgt de cursus online, via een persoonlijke en beveiligde link. Je kan de les zo vaak herbekijken als je wilt. De lessen komen online 1 dag na de fysieke les en blijven beschikbaar tot aan het einde van het cursusjaar. Als je voor deze formule kiest, kan je de lessen NIET ter plaatse bijwonen. Als lid ben je uiteraard altijd welkom tijdens onze openingsuren, maar je hebt geen toegang tot de lessen. Om de online lessen te kunnen volgen, dien je een account aan te maken op de Urania-website. Cursusformule “COMBI-PAS” Combinatie van beide bovenstaande formules: je mag de lessen ter plaatse volgen, maar je krijgt ook toegang tot de online lessen, via een persoonlijke en beveiligde link. |
!!DEZE CURSUS START IN OKTOBER 2020!!
Wil je meer te weten komen over het heelal, de sterren en planeten? Maar je vrije tijd is beperkt? Maak dan kennis met de korte cursus sterrenkunde.
In 12 weken tijd krijg je een algemeen overzicht van de astronomie. De nadruk ligt op het beschrijvend aspect van de sterrenkunde. Het is de compacte versie van de basiscursus sterrenkunde.
De lessen gaan door op vrijdagavond, van 20u tot 22u10.
CURSUSKOST
LOKAAL-PAS : 25 euro
VIDEO-PAS: 30 euro
COMBI-PAS: 40 euro
Om deel te nemen aan deze cursus dien je lid te zijn van Urania.
Inschrijven doe je via het online inschrijvingsformulier of op de sterrenwacht zelf, tijdens de openingsuren.
Lessen
Onderwerp | Datum | Lesgever |
---|---|---|
Het Planetenstelsel | 02/10/2020 - 20:00 | Werner Hamelinck |
Planetoïden, kometen en meteoren | 09/10/2020 - 20:00 | M.Gyssens |
De hemelkalender | 16/10/2020 - 20:00 | G.Mariën |
De hemel in beweging (planetarium) | 23/10/2020 - 20:00 | I.Verlaeckt |
Praktische Sterrenkunde | 30/10/2020 - 20:00 | D. Van Hellemont |
Het ontstaan van een ster | 13/11/2020 - 20:00 | W.Simons |
Het stralende leven van een ster | 20/11/2020 - 20:00 | W.Simons |
Het einde van een ster | 27/11/2020 - 20:00 | W.Simons |
Bouw en eigenschappen van sterrenstelsels en clusters | 04/12/2020 - 20:00 | W.Simons |
Roodverschuiving en expansie van het heelal | 11/12/2020 - 20:00 | W.Simons |
Macroscopische eigenschappen van ons heelal | 18/12/2020 - 20:00 | W.Simons |